Ufukta yeni bir Bugatti görünüyor. Özel olarak geliştirilen ve sınırlı sayıda üretilecek olan yeni modelin ismi ise ‘Divo’ olarak belirlenmiş.

Yeni model, ismini resimlerde de gördüğünüz 1920’li yıllarda Targo Florio yarışında Bugatti için yarışan ve iki birincilik elde eden efsanevi Fransız pilot Albert Divo’dan alıyor. Bugati, efsanevi pilotun kıvrımlı dağ yollarında elde ettiği başarıyı onurlandırmak için olan bu özel modelin dinamikleri için fazla mesai harcamış.

Chiron’un 1500 beygirlik motorunu ve şasini kullanacak olan Divo’nun ‘hafif, çevik, yüksek seviyede yere basma kuvveti ve G-kuvvetine’ sahip olacağı belirtildi. Yeni modelin ayrıca olağanüstü yol tutuşa sahip olduğu vurgulandı.

Güç aktarma organı tanıdık olsa da aracın gövdesi tamamen yeni olacak. Bugatti yeni modelinde, ilk yıllarında olduğu gibi şasiyi aynı tutarken tasarımı tamamen değiştirecek.

Bugatti Divo, ilk olarak 24 Ağustos tarihinde Kaliforniya’da düzenlenecek olan Quail motorsporları etkinliğinde karşımıza çıkacak. Üretimi 40 adetle sınırlı aracı almak isteyenler ise 5 milyon euro’yu gözden çıkarmaları gerecek. Bugatti Chiron Sport’un fiyatının 2.65 milyon Euro olduğunu düşünürsek, Divo’nun neler yapabileceğini şimdiden merak ediyoruz.

Cümlesine “Divo ile” başlayan Bugatti patronu Stephan Winkelmann, “dünya çapında insanları heyecanlandırmak istiyoruz. Bu proje, Bugatti ekibine marka DNA’sını çeviklik ve yol tutuş açısından daha fazla performans odaklı bir şekilde yorumlama fırsatı sunuyor.” ifadelerini kullandı.