Chery Automobile, Avrupa’daki otomobil satışlarına yeni bir marka adı altında birkaç sene içinde başlanacağını açıkladı.

Yeni markanın ismi henüz belli değil ancak satışa sunulacak ilk model olan küçük SUV Frankfurt Otomobil Fuarı’na tanıtılacak. Chery, M31T kod adlı modelin dış görünümünü ve yeni gösterge tablosunu içeren teaser görüntülerini yıl içinde paylaşmıştı. SUV model yeni bir platform üzerinde yükselecek ve Chery’e göre ‘Avrupalı müşterilerin tasarım, kalite, dinamik ve sağlamlık beklentilerini karşılayacak.’

Yeni modelin motor seçenekleri arasında 1.6 litrelik turbo benzinli motor ve en son Euro6 emisyon standartlarını karşılayan 1.5 litrelik motora sahip hibrit ünite yer alacak.Chery, Avrupa’yı hedef alan tek Çinli üretici değil. Çin destekli Borgward, Frankfurt’ta bir elektrikli coupe ortaya koymayı planlarken Great Wall şirketinin de Wey premium markasını Avrupa’da ilk kez sergilemesi bekleniyor.

Chery ayrıca, uluslararası tasarım pazarlarında daha rekabetçi hale gelmek amacıyla baş tasarımcı pozisyonu için GM’nin Steve Eum’u bu Temmuz’da şirket bünyesine kattı. Eum’un yardımı ve en azından Avrupalı müşterilerin ön yargı ile yaklaşmayacağı bir markayla, Chery’nin neler yapabileceğini görmek ilginç olacak.