Uzun zamandır beklenen ortadan motorlu Chevrolet Corvette C8 ABD’de görüntülendi. Jake Wandermoon isimli facebook kullanıcısı tarafından paylaşılan fotoğraflarda aracı kamuflajlı şekilde görüyoruz. Aracın testleri uzamış olacak ki test pilotları prototip araçla McDonalds’ın arabaya servis kuyruğuna girmişler.

Araçta uygulanan ağır kamuflaj işimizi oldukça zorlaştırsa da aracın daha yuvarlak hatlara sahip olacağını söyleyebiliriz. Araçta yer alan diğer tasarım detayları arasında ise daha büyük yan aynaları ve kapıların arkasına konumlandırılan hava girişlerini sayabiliriz.

Aracın arka tarafının ise aracın ortada konumlandırılacak olan yeni motoru için uzatıldığını görüyoruz. Dairesel stop lambalarının ortasında ise üçüncü fren lambası konumlandırılmış. Dört egzoz çıkışına sahip araçta agresif bir difüzöre yer verilmiş. Araçta kullanılan jantlar da oldukça şık görünüyor, umarız bu jantlar üretim versiyonuna taşınır.

Chevrolet, yeni modeli konusunda oldukça ağzı sıkı ancak Chevrolet’in LT5 kod adlı yeni bir V8 motoru geliştirdiği artık herkes tarafından biliniyor. Bu motorun ilk olarak C8 ile birlikte bir süre satışına devam edilecek olan C7’de mi yoksa C8’de mi kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Bu sorunun cevabını yakın zamanda öğrenmeyi umuyoruz.

Görünüşe bakılırsa yakın zamanda istediğimiz yanıtı alacağız çünkü aracın test pilotları tarafından bu kadar rahat kullanılıyor olması üretim versiyonuna yaklaşıldığının bir kanıtı olarak görülüyor. Tüm bu görüntülerin ardından yeni modelin 2018 yılı içerisinde yollara çıkmasını bekleyebiliriz.

My photos!!!! This is crazy

Jake Vandermoon paylaştı: 11 Ekim 2017 Çarşamba