Çinli bir markanın Fiat-Chrysler Grubu’nu satın alacağı hakkında dolaşan söylentilerin ardından Great Wall, Jeep markasına ilgi duyduklarını açıkladı.

Great Wall patronu Wang Fengying, Jeep’i satın almak istediklerini doğruladı ve markanı sözcüsü ise Jeep’in SUV sektöründe Great Wall’ın önemli bir oyuncu olmasına büyük katkısının olabileceğini söyledi.

Marka sözcüsü , ‘’Jeep markasıyla çok yakından ilgileniyoruz ve uzun süredir takip ediyoruz. Stratejik hedefimiz, dünyanın en büyük SUV üreticisi olmak. Global bir SUV markası olan Jeep’i bünyemizde barındırmak, amacımıza daha çabuk ve daha başarılı bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak “diye konuştu.FCA genel müdürü Sergio Marchionne, Jeep markasını satma planları konusunda henüz yorum yapmadı ancak Nisan ayında Jeep’in kendi ayakları üzerinde durabileceğini belirtmişti.

Analist Adam Jones’a göre, Jeep 33.5 milyar dolar değeri ile FCA’nın kalanından daha fazla marka değerine sahip. Bahsedilen bu yüksek rakam doğru olsa bile Çinli şirketin bu rakamı karşılayabileceği söyleniyor.

Great Wall sözcüzü Xu Hui son gelişmelerin ardından, ‘’Great Wall kazanç elde etmede güçlü bir geçmişe sahip. Birikimimizi ve sermaye piyasasına olan erişimimizi kullanarak antlaşmayı gerçekleştirebiliriz.’’ yorumunda bulundu.