Toyota; “Daddy cool” sloganı ile aile otomobili imajını destekleyen yeni Corolla’yı muhteşem bir sahne performansı ile geçtiğimiz ay bizlere tanıttı. Yeni Corolla makyajlanan tasarımı ile heyecan uyandırıyor.

Bu yıl Corolla, marka için  gurur kaynağı olan 50. yılını kutluyor ve geçtiğimiz yıl 34.891 adetlik olan satış rakamını bu senede korumak ve arttırmak istiyor.

Yenilenen led far tasarımı, ön panjuru ve tamponu daha dinamik bir tasarım sunuyor. Koyu füme 16 inç jantlarını çok sevdiğimizi söyleyebiliriz. Platinyum bronz, kırmızı mika ve günbatımı bronz olmak üzere üç yeni gövde rengi sunan yeni Corolla’ya en çok günbatımı bronz rengini yakıştırdık. Otomobilin premium iddasına destek oluyor ve bej iç mekan ile birlikte gerçekten çok şık duruyor. Led stopları ve  krom detaylar dikkat çeken özellikler arasında.

Önceki modelinde de ferah bulduğumuz iç mekanın, sarı deri döşemeler ile birlikte daha havadar bir hal aldığını söyleyebiliriz. Orta konsoldaki dokunmatik ekranı ve iç tasarımı Auris ile paylaşan  Corolla, çift renk kabin opsiyonu ile Auris’ten ayrışıyor. Havalandırma sisteminin yenilenen kontrolleri ve gösterge paneline eklenen renkli bilgi ekranı, yapılan makyajın önemli geliştirmelerinden.

Güvenliğe oldukça önem veren Toyota;  şerit takip, çarpışma önleme, otomatik uzun-kısa far gibi sistemleri standart olarak sunacak. Tavsiye edilen satış fiyatı, 1.33 lt’lik baz model için 57.500 TL.