BMW’nin modellerinin CSL versiyonları hakkında uzun zamandır çeşitli iddialar yapılıyordu, BMW M patronu Frank Van Meel de nihayet CSL takısına sahip araçların yeniden hayata geçirileceğini doğruladı.

Van Meel, CSL(Coupe Sport Light) versiyonların GTS takısı alan modellerin yerine geçeceğini söyledi. GTS takısını son alan model ise M4 GTS modeliydi. Yönetici yeni modeller için ‘pistte ve pist için yapılacak’ ifadesinin yanında CSL takısı alan araçların model gamının en tepesinde yer alacağını vurguladı.

CSL modellerinin altında ise CS(Coupe Sport) logolu araçlar yer alacak. Pist için üretilecek olan bu araçlarda CSL modellerinden farklı olarak 4 koltuk sunulacak ve konfora daha fazla önem verilecek. CS modelleri, her zamanki gibi M ve M Competition Package araçlarının üzerinde konumlandırılacak.

Van Meel, hangi araçların CSL takısını alacağını şuan için açıklamadı ancak X5 M modelinin bu araçlardan biri olmayacağını belirtti. CSL versiyonlar için SUV modelleri düşünmediğini ortaya koyan Van Meel, sedan M3 ve M5 CSL gibi modeller konusunda ise daha ılımlı.

CLS logosunu ilk olarak taşıması beklenen araç ise M2 modeli ancak bu konu hakkında henüz net bir açıklama yok.