Chevrolet Corvette’i üretmekte olan fabrika Temmuz’dan beri kapalı. Bowling Green Daily News’ün haberine göre fabrika 6 Kasım’da tekrardan faaliyete geçecek.

Bu kısım pek ilginç olmasa da the Drive’ın belirttiğine göre fabrika 22 Ocak 2018 tarihine  kadar 2018 model Corvette’i üretecek. Bir gün sonra da 2019 model Corvette’in üretimine başlanacak.

Chevrolet, 2019’da çıkacak modelin çok beklenen ortadan motorlu versiyon olacağını doğrulamadı fakat geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan fotoğraflar projenin geliştirilmeye başlandığını işaret ediyor. Söylentilere göre araç Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda(NAIAS) tanıtılabilir. Fabrikada yeni modelin üretimine başlanması da fuardan bir hafta sonra gerçekleşecek.

Tabiki de ortadan motorlu Corvette modelinin 2020 model yılına ait bir araç olması ihtimali de var. Bu durum Corvette ZR1’ın üretimi için Amerikan otomotiv üreticisine bir hayli zaman kazandırır.

Bowling Green iletişim sorumlusu Lauren Langille, fabrikadaki boyahanenin “Corvette’in gövde panellerinde kullanılan karbonfiber ve diğer malzemelerin kullanımından yeterli verim almak için yeniden düzenlendiğini” belirtti. Bu değişiklik sayesinde yeni Corvette’ler daha iyi boya ve görünüme sahip olacak.

Yapım aşaması da, kalite arttırılmaya ve çalışanlar için ergonomi geliştirilmeye çalışılarak değişime uğradı. Langille “Aracın gövde panelleri üretim aşamasında çeşitli yerlerde bekletilmesindense artık sadece üretim aşamasının sonunda bulunacak.” diyerek ekledi.

My photos!!!! This is crazy

Jake Vandermoon paylaştı: 11 Ekim 2017 Çarşamba