Bundan birkaç yıl önce süper arabalar sınıfına girmeyen herhangi bir aracın 0’dan 100 km/s’ye hızlanmasının 4 saniye altına inmesi fazlasıyla nadir bir olaydı.

Şimdilerde ise 0’dan 10 km/s hıza 3 saniyenin altında çıkmayana süper araba demiyoruz. Bu sırada ağır ve güçlü sedanlar ise kolaylıkla 3 saniyeler seviyesinde gezinebiliyor.

Çoğu insanın bildiği üzere Tesla Model S P100D şimdilik hızlanmada segmentinin en iyisi.

Alman üçlüsünden hangi aracın Tesla ile boy ölçüşebileceğini öğrenmek için ise CarWow bir drag yarışı düzenlemiş.

İlk sırada yeni Mercedes-AMG E63s Estate’i görüyoruz. Bu versiyon sedan versiyondan biraz daha külfetli olsa da Audi RS6 ile arasındaki çekişmeyi eşitlemek için ideal.

Gücünü V8 bir motordan alan bir süper estate istiyorsanız E63 doğru tercih olacaktır. Mercedes rakibi Audi’yi drag ve sollama yarışında  geçmekle yetinmedi aynı zamanda vites değişimleri konusunda da daha iyi olduğunu kanıtladı.

BMW M5’in yokluğunda, CarWow onun yerini BMW 760Li ile doldurmuş. Gerçek bir M Performance aracı olmamasına rağmen kaputun altındaki V12 motoru ve bünyesinde bolca bulundurduğu güç ve tork ile beklenenden fazlasını verdi.

Tesla yarışın başında gücünü tam anlamıyla gösteremese de günün sonunda Alman V8 ve V12 makinelerini geride bırakmayı başardı.

Videonun devamında ise araçların sabit ve birbirleriyle aynı hızla giderken gazı kökleyip yarışa başladıkları mücadeleyi görüyoruz.