Dört turbo destekli V16 motorundan 5000 beygirden fazla güç elde edebilen Devel Sixteen önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Dubai Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık dört sene önce yine Dubai’de konsept olarak karşımıza çıkan Devel Sixteen modelinin buna benzer birçok proje gibi hiçbir zaman gün yüzüne çıkamayacağı düşünülüyordu. Ancak gelen haberlere göre Devel’in İtalyan ortağı Manifattura Automobili Torino şirketi Sixteen modelini hayata geçirmeyi hedefliyor.

‘Manifatture Automobili Torino şirketi kim ki?’ diye soranlar olacaktır elbet aranızda, İtalyan şirket daha önce de Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 003 ve Apollo Intensa Emozione gibi oldukça özel modelleri üretmekle görevlendirilmişti. Bu tür otomobilleri üretecek olması, İtalyan şirketi Dubai’nin en çılgın aracını yollara çıkarmak için 1 numaralı aday haline getirdi.

Yapılan dinamometre testleri ile aracın sahip olduğu motorun 5076 beygir güce sahip olduğu belirtilirken bu miktar, üretici tarafından ’10 süper otomobil gücünde’ olarak ifade edilmişti. Ortaya çıkan bu rakamlar ile Sixteen’in 500 km/s hızın üzerine rahatça çıkabileceği vurgulanırken Devel  ayrıca, aracın günlük kullanıma da uygun olacağını iddia ediyor.

Devel Sixteen’in tanıtılması ile birlikte araç hakkında daha fazla bilgiye ulaşmayı bekliyoruz.