Volkswagen. önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı I.D. Vizzion Concept’in resmi eskizlerini paylaştı.

I.D. Hatchback, I.D. Crozz SUV, and I.D. Buzz modellerinin ardından markanın tanıtacağı dördüncü I.D. modeli olacak olan Vizzion’un üretime geçip geçmeyeceği henüz netlik kazanmadı.  Ancak diğer üç modelin ardından elektrikli sedan modelini de ilerleyen yıllarda Phaeton’un halefi olarak yollarda görebiliriz.

5.110 mm’lik uzunluğu ile Mercedes-Benz S-Serisi ile yarışan I.D. Vizzion, dış tasarım anlamında ise oldukça şık görünüyor.

Aracın iç mekanı ise dışından bile daha dikkat çekici. Konsept modelin iç mekanına göz gezdirdiğimiz de hiçbir geleneksel kontrol elemanının yer almadığını görüyoruz. Herhangi bir direksiyon ve pedal kullanılmayan model, markanın ilk Seviye 5 otonom sistemine de ışık tutacak. Oldukça sade tasarlanan iç mekanda dört koltuk dışında başka bir ayrıntı bulunmuyor. Araçta bilgi-eğlence sistemi ekranına bile yer verilmemiş, en azından biz göremedik.

I.D. Vizzion’un güç ünitesine baktığımızda ise iki adet elektrik motorunun kullanıldığını görüyoruz. 300 beygir güce sahip olan bu ünite’nin 111 kWh’lik lityum-iyon bataryaları araca 664 km’lik bir menzil sağlıyor. Konsept modelde ayrıca rejeneratif fren sistemine de yer verilmiş.

Güç geçtikçe konsept modelin farklı görüntülerini paylaşan Volkswagen’in Cenevre Otomobil Fuarı’nda kadar araç hakkında daha detaylı bilgileri yayınlamasını bekliyoruz.