Gelen haberlere göre Fiat-Chrysler Grubu, yeni nesil Dodge Charger ve Challenger modellerini Maserati Ghibli’de kullanılan platform üzerine inşa etmek istiyor.

Yapılacak bu hamle ile 2021 yılında piyasaya çıkması beklenen yeni modellerin daha hafif ve daha fazla yakıt verimliliğine sahip olması planlanıyor.

Ancak yeni neslin tanıtımından önce Charger ve Challenger, 2019 yılında son bir kez makyajlanacak. Ayrıca müşterilerin ilgisini çekmek için mevcut modellerin özel versiyonları da sunulmaya devam edecek.Markanın diğer bir modeli Journey, 2019 yılında çıkacak olan yeni nesli ile Alfa Romeo Stelvio‘nun platformunu kullanmaya başlayacak. Yeni neslinde 5 koltuklu oturma düzeni ile sunulması beklenen modelin üretiminin bundan böyle Meksika yerine İtalya’da devam edileceği öğrenildi.

Güvenlik yönetmeliklerine uymayan Grand Caravan modeli geçtiğimiz ay üretimden kaldırılmıştı, bu model de 3 koltuk sıralı Durango modeli ile birlikte 2019 yılında tekrar hayata dönecek.

Geçtiğimiz günlerde üretimi durdurulan ve bundan sonra üretilmeyeceği söylenen Viper modeli için hala bir umut beklesek de yeni bir Viper hakkında herhangi bir çalışma bulunmuyor. 2 koltuklu convertible olarak sunulacağı iddia edilen Barracuda modeli için de henüz bir gelişmenin yaşanmadığı gelen haberler arasında.