Mercedes A ve CLA’ya kamuflajlı da olsa yakında bakın.

Aslında “Konsept A sedan” sayesinde, bir sonra ki nesil Mercedes’ler hakkında fikir sahibi olmuştuk. Şu an ise, Daimler yönetim kurulu başkanı Dieter Zetsche sağolsun, Mercedesin’in yeni A serisine daha yakından bakabiliyoruz. Evet, kamuflajlı ama olsun. Zetsche, bir LinkedIn paylaşımında araç testlerinin önemi hakkında konuşuyor ancak en önemlisi yeni A serisinin fotoğraflarını paylaşıyor.

İlk fotoğrafta kendisini park etmiş bir A-Class hatchback’in önünde görüyoruz. Ön tarafta  kamuflaj hakim olsa da, farların daha agresif olduğunu ve 2019’da beklediğimiz AMG GT sedan’ı andırdığını söyleyebiliriz. Ayrıca aracın yan tarafının, güncel modele göre daha düz ve temiz bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.AAEAAQAAAAAAAA2nAAAAJGQyMTAyNzY3LWRlYTQtNDg5Ni05MTg2LWI4NjBmNDhlY2ViOAZetsche’nin ikinci resminde sedan ve hatchback modellerini arka arkaya görüyoruz. Büyük ihtimalle odakta olan sedan model CLA. Stop farlarının Konsept A’ya göre daha ince ve yatay göründüğünü söyleyebiliriz. Hatların da biraz yumuşatıldığı da görünüyor.

Zetsche, ayrıca yeni Mercedes ailesiyle alakalı da bilgiler verdi. 8 yeni modelle Kompakt model ailesinin genişleyeceğini de belirtti. Ayrıca yeni A serisi modellerinin daha fazla sürücü destek sistemine sahip olacağını da notlarına ekledi.