Hyundai, elektrikli Kona‘nın ilk ön tanıtım videosunu paylaştı. 27 Şubat’ta ilk olarak internet üzerinden karşımıza çıkacak olan modelin lansmanı ise Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Aracın teaser videosu içinde fazla bir ayrıntı barındırmıyor ancak elektrikli model farklı bir ön bölüm ile karşımıza çıkabilir. Elektrikli modelin standart modele göre çok daha az havalandırmaya ihtiyaç duyduğunu göz önünde bulundurursak Kona Electric’te ön ızgaranın yerine farklı tasarım elemanlarının kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

Teaser videosu ile birlikte konuyla ilgili olarak Hyundai de aracın ilk teknik ayrıntılarını paylaştı. Açıklamaya göre yeni Kona Electric, “müşterilere piyasadaki en güçlü elektrik motorlarından birini sunmak” üzere iki farklı güç aktarma organı seçeneği sunacak. Bunun dışında Koreli üretici, yeni WLTP(Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) düzenlemelerine göre 470 km menzil sunan Kona Electric ile sınıfının lideri olmak istiyor.Yeni Hyundai Kona Electric’in eğlenceli-sürüş karakterine sahip olması beklenirken elektrikli modelin çeşitli aktif güvenlik ve sürücü destek teknolojileri ile donatılmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Hyundai, Kona Electric’i yaz aylarında Avrupa pazarına sürecek. Kompakt boyutlara sahip tamamen elektrikli bir SUV olan Kona, bu anlamda da Avrupa’da öncü pozisyonunda bulunacak. Yeni elektrikli model hakkında elimizdeki ayrıntılar şimdilik bu kadar ancak 27 Şubat’ta yapılacak tanıtımın ardından elektrikli modelin tüm ayrıntıları ile sizlerle olacağız.