Jaguar, 1 Mart’ta canlı yayınlanacak özel bir etkinlik ile elektrikli I-Pace SUV modelinin üretim versiyonunu tanıtacak.

İngiliz otomobil üreticisi, I-Pace’in tasarım özelliklerini büyük oranda koruyarak üretim modeline aktaracak. Aracın henüz teknik ayrıntıları açıklanmadı ancak Jaguar, I -Pace’nin bataryalarının %80’lik bölümünün 100 kWh’lik bir şarj ile 45 dakikada dolacağı iddiasında.

I-Pace’in üretim versiyonunun teknik verilerini bilmiyoruz ancak I-Pace Concept modelinde 400 beygir güç ve 700 Nm tork üreten elektrik motoruna yer verilmişti. 90 kWH’lik bataryaya yer verilen konsept modelin menzili ise 500 km olarak açıklanmıştı.

Gelen haberlere göre ilk tamamen elektrikli Jaguar olacak olan I-Pace, dört farklı donanım seviyesi ile gelecek. Ancak bu paketlerin normal donanım farklılıklarına ek olarak teknik detayları etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor.

Jaguar’ın Tasarım Direktörü Ian Callum, “Tamamen elektrikli I-Pace sadece sektörde öncü olmayacak, sektörü tamamen değiştirme potansiyeline sahip.” açıklamasında bulundu. Callum ayrıca, ”Daha önce bir tanıtım için hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Tüm dünya büyük bir beklentiyle süreci izliyor ve bu araçla neler başardığımızı dünyaya göstermeyi büyük bir heecanla bekliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yeni model ile ilgili bildiklerimiz şimdilik bu kadar, Jaguar I-Pace’nin ayrıntılarını öğrenmek için en az üç gün daha bekleyeceğiz.