2014 yılından bu yana üretimde olan Renault Twingo geliştirilirken hem içten yanmalı motora hem de elektrikli güç ünitesine uygun şekilde tasarlanmıştı.

Gelen haberlere göre Fransız üretici aracın elektrikli bir versiyonunu sunmak istiyor. Ancak bu modelin yakın zamanda görmemiz beklenmiyor. Markanın İngiltere patronu Vincent Tourette elektrikli model hakkında, ‘’Talep olduğunda, biz hazır olacağız.’’ açıklamasında bulundu.

                                                                     2013 Renault Twin’Z Concept

Güncel Twingo, elektrikli versiyonlara da sahip olan Smart ForTwo ve ForFour ile aynı altyapıyı paylaşıyor. Smart modellerinde kullanılan elektrikli motor 83 beygir güç ve 160 Nm tork üretiyor. ForTwo Coupe’de 160km, ForTwo Cabrio ve ForFour’da 155km sürüş sağlayan 17,6 kWh lityum iyon pil kullanan modeller 2,5 saatlik bir şarj süresine sahipler.

Fransız markanın, elektrikli Twingo planları bundan yaklaşık 4 sene önce tanıtılan Twin’Z Concept’e dayanıyor. Güncel Twingo’nun da altyapısını oluşturan bu model, arkaya yerleştirilmiş 68 beygir güç sunan elektrikli motora sahipti. Elektrikli ünite gücünü aracın altına yerleştirilmiş 4 adet lityum-iyon pillerden alıyordu.