Elon Musk, SpaceX yolcuları için tasarlanan uzay giysisinin son halini ortaya koydu. Tasarlanan bu yeni uzay giysisinin diğer uzay giysilerinden oldukça farklı göründüğünü söyleyebiliriz.

Instagram üzerinden yapılan paylaşım ile uzay giysisinin nasıl olacağını ortaya koyan Musk, fotoğrafın altına ‘’estetiği ve işlevi dengelemek inanılmaz derecede zor’’ notunu paylaştı ve ilerleyen günlerde uzay giysisinin daha fazla resminin ortaya çıkacağının sözünü verdi. Uzay giysisi bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünüyor olsa da, Musk kıyafetin testlerinin iki kat vakum basıncı ile yapıldığını söyleyerek giysinin ne kadar güvenli olacağı hakkındaki soru işaretlerini kaldırmış oldu.

Tanıtılan uzay giysisi, SpaceX’in yolcularını uzaya göndermek için geliştirdiği Crew Dragon kapsülünün bir parçası olacak. Tıpkı uzay giysisinde olduğu gibi, kapsül de siyah ve beyaz detaylardan oluşan benzersiz koltuk tasarımına sahip minimalist bir tasarımı benimsiyor.

Eğer işler yolunda giderse SpaceX , 2 özel yolcusu ile birlikte 2018 yılında Ay’ın etrafında süzülecek. Bu konu hakkında tartışmalar henüz sonlanmadı, ancak uzaya giden kişilerin oldukça şık olacaklarını şimdiden söylemek mümkün.