Japon otomobillerinin modifiyeye ne kadar yatkın olduklarını duymuşsunuzdur. Belki de ‘Smokey’ Nagata’nın altın renkli özel Toyota Supra’sını da daha önce görme fırsatınız olmuştur. Şimdi ise bu özel otomobil kendine yeni bir yuva arıyor.

Birçok farklı modifiye işleminden geçen bu araca ilk olarak orijinal 2JZ motorunun yerine Toyota Century’den alınan V12 motoru yerleştirilmiş. Daha sonra çift turbo eklenen bu üniteye Nitro desteği de sağlanarak 934 beygir güce ulaşması sağlanmış.

Bu etkileyici performans rakamları, aracın Birleşik Krallık’ta yağmur altında elde ettiği 316 km/s’lik maksimum hızla kanıtlanırken Supra, daha sonra İtalya’da 2008 yılında yapılan hız denemelerinde ise 357.6 km/s hıza kadar çıktı.Dış bölümde de çeşitli değişikliklere uğrayan araç, standart modelden 100 mm daha geniş olarak tasarlanan Top Secret gövde kiti ile yüksek hızlarda karşılaşacağı direncin minimuma indirilmesi hedeflenmiş.

Böyle bir geçmişe sahip olan bir aracın satışa çıkacak olması her gün rastlanan bir şey değil elbette, bu yüzden araca olan ilginin de oldukça büyük olması bekleniyor. 12 Ocak tarihinde düzenlenecek olan Tokyo Auto Salon etkinliğinde bu altın renkli özel Toyota Supra yeni sahibine kavuşacak.