Fiat-Chrysler Grubu kendisine ortak aramaya devam ediyor ve gelen son bilgilere göre şirket, Maserati ve Alfa Romeo markalarını elden çıkararak FCA’yı daha cazip hale getirmeyi hedefliyor.

FCA’nın, şirketin toplu pazar araçlarına odaklanmasını ve  markanın daha cazip olmasını sağlayacağı düşüncesiyle bu seçeneğin üzerinde durulduğu iddia edildi. Bu hamlenin ayrıca, Agnelli ailesinin de istediği gibi şirketin değerinin artmasına da yardımcı olacağı öne sürülüyor.

Alınan son bilgilere göre Alfa Romeo ve Maserati firmaları yaklaşık 7 milyar Euro değerinde ancak satış kararının çıkması bu yılın sonuna kadar beklenmiyor. FCA’nın Magneti Marelli’nin yanı sıra 5 milyar Euro değerine kadar olan şirketileri de elden çıkarılabileceği belirtiliyor.

FCA, yapılan iddialara cevap vermeyi reddetti ancak yöneticilerin bir veya daha fazla şirketin satışı da dahil olmak üzere birçok farklı seçenek üzerinde çalıştığı rapor edildi.

Jeep, şuanda şirketin en değerli varlıklarından biri olarak görülüyor ve FCA, bu markayı bırakmak istemiyor. Gelen bilgilere göre, Fiat’ın Jeep’i kitlesel pazar markaları Chrysler, Dodge ve Ram için bir güven noktası olarak elinde tutmak istiyor.