Fiat-Chrysler Grubu, Çinli otomobil üreticisi Great Wall’ın Jeep’i satın almak istemesi ile ilgili çıkan haberleri yalanladı.

Medyaya yapılan açıklamada, Great Wall ile Jeep markasının satışı veya başka bir konuda iletişime geçmediklerini vurgularken markanın 2014-2018 planlarına sadık kalacağı belirtildi.

FCA, Great Wall ile Jeep satışı konusunda görüşmeler yapmadığını açıklamasına rağmen özellikle Sergio Marchionne’nin birleşme ve ortaklıklara olan sıcak tavrı düşünüldüğünde, ierleyen dönemde böyle bir anlaşmanın olma olasılığı yüksek görülüyor.Geçtiğimiz gün Great Wall’ın Jeep markasına olan ilgisinden bahseden Çinli markanın şirket sözcüsü, Jeep ile çok uzun zamandan beri ilgilendiklerini ve markanın satın alınmasının Great Wall’ı dünyanın en büyük SUV üreticisi haline getireceğine inandığını belirtmişti.

Çinli markanın sözcüsü yaptığı açıklamada, ‘’Jeep markasıyla çok yakından ilgileniyoruz ve uzun süredir takip ediyoruz. Stratejik hedefimiz, dünyanın en büyük SUV üreticisi olmak. Global bir SUV markası olan Jeep’i bünyemizde barındırmak, amacımıza daha çabuk ve daha başarılı bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak.’’ ifadelerine yer vermişti.