The Wall Street Journal, , Fiat-Chrysler Grubu’nun Volkswagen ile görüşmeler yaptığını bildirdi.

Görüşmeler hakkında çok fazla ayrıntı bilinmiyor ancak muhtemel bir ortak girişim veya ortak bir araç üzerinde tartışmaların sürdüğü söyleniyor. Henüz ortada resmi bir açıklama yok ancak, FCA’nın Amarok ve Caddy modellerinin gelecekteki versiyonlarını Volkswagen ile birlikte üretmek istediği iddia ediliyor.

Eğer görüşmeler olumlu sonuçlanırsa, Caddy’nin FCA versiyonu Fiat Doblo’nun yanı sıra Doblo altyapısı ile üretilen Ram ProMaster City modelinin de yeni versiyonunu oluşturabileceği öngörülüyor.Olası ortaklık durumunda diğer bir önemli model ise Amarok olacak. Modelin Amerika’da Chevrolet Colorado, GMC Canyon, Toyota Tacoma modellerinin yanı sıra Nissan Navara ve Ford Ranger gibi modellere rakip olması bekleniyor.

Tüm bu durumlar ortaklığın gerçekleşmesi ile mümkün olacak henüz görüşmelerin çok başında olunduğu ve  bir sonuca ulaşmayabileceği de gelen haberler arasında. Yapılan iddialara göre içerden bir kişi ortaklık konusunda ‘’Hala çok belirsiz, bu yolun izlenip izlenmeyeceğini bekleyip göreceğiz.’’ açıklamasında bulunduğu söyleniyor.

Eğer ortaklık gerçekleşirse bu durum Chrysler ve Volkswagen için ilk olmayacak. Birkaç sene öncesine kadar Chrysler, Volkswagen için Routan minivan modelini üretiyordu.