Kısa bir süre önce McLaren F1 takımı ile sözleşmesini uzatan Fernando Alonso, Ocak ayında düzenlenecek olan ’24 Hours of Daytona’ yarışına katılacağını açıkladı.

McLaren yöneticisi Zak Brown’un sahip olduğu etkinlikte İspanyol pilot United Autosports takımı adına yarışacak. Ekibin JSP217 prototip aracını kullanacak olan Alonso’nun takım arkadaşları ise 17 yaşındaki İngiliz pilot Lando Norris ve spor otomobil sürücüsü Phil Hanson olacak.

Alonso, Daytona’nın Le Mans 24 Hours için bir hazırlık aşaması olacağını belirtirken, ‘‘Sürücülüğümü tekrar test etmek için sabırsızlanıyorum. Indy 500 güzel bir deneyim oldu. Çok rekabetçi hissettim, ancak sıfırdan aldığım büyük bir zorluktu, hiç test yapmamıştım, daha önce benzer bir yarışa katılmamıştım, başka oval yarış deneyimim de yoktu.’’ ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak McLaren CEO’su Zak Brown ise Alonso’nun LMP2 otomobilinde rekabetçi bir yarış çıkaracağından emin olduğunu söyledi.

‘‘Her ne kadar daha önce bir LMP2 aracı kullanmamış olsa da onu çabuk alışacağından eminim.’’ açıklamasında bulunan Brown ayrıca, “O, en iyi sürücülerden biri. Bu yüzden, sadece hızından değil, takımın bir parçası olarak kendisine sahip olmak harika olacak, tecrübesi ve paha biçilemez bilgilerini de Phil ve Lando’ya aktaracaktır.” ifadeleriyle sözlerine son verdi.