Ferrari, yakında gün yüzüne çıkması beklenen 488 Special Series’in ilk teaser görüntülerini yayınladı.

488 GTO olarak anılması beklenen modelin yayınlanan videosunda boydan boya gövde şeritlerine, hafif alaşım jantlara ve yüksek performanslı fren sistemine sahip olacağı görülüyor.

Paylaşılan video aracın yalnızca birkaç ayrıntısını gösteriyor olsa da, geçtiğimiz ay sızdırılan fotoğraflardaki model ile hemen hemen aynı görünüyor. Ortaya çıkan görsel, yüksek performanslı 488’de yer alacak farklılıklar arasında tamamen yeni ön tamponu ve agresif splitterı ortaya koymuştu.

İç mekandan da ipuçlarına yer verilen videoda aracın Alcantara kaplı direksiyon simidine entegre edilmiş LED vites ışıkları ön plana çıkıyor. Ferrari tasarımcıları ayrıca alaşım pedallara ve yaklaşık 8.000 rpm’lik kırmızı devir bandına sahip bir göstergeye de yer vermiş.

Ferrari, 488’in en hızlı versiyonu hakkında henüz bir şey söylemiyor ancak gelen haberler, aracın kaput, tamponlar ve arka spoyleri de içeren bir dizi karbon fiber bileşene sahip olacağını iddia ediyor. Yeni modelde ayrıca standart modellerin jantlarından yaklaşık olarak %40 daha hafif olan 20 inçlik karbon jantların kullanılacağı da yapılan iddialar arasında.

Ferrari’nin yeni 488 versiyonunun yapılan ağırlık azaltma işlemleri ve aerodinamik parçalar sayesinde 488 GTB’den aerodinamik anlamda %20 daha verimli olacağı konuşuluyor.

Tüm bu iddialara ek olarak, tanıtılacak olan yeni otomobilde Ferrari’nin şimdiye kadarki en güçlü V8 motorunun kullanılacağı haberleri de yer alıyor. Henüz resmi olarak onaylanmasa da yeni modelde 488 Challenge’de kullanılan 3.9 litrelik V8 motorun kullanılması bekleniyor. Daha önce sızdırılan bilgilere göre bu motor 700 beygirden fazla güç üretecek ve GTB’nin motorundan %10 oranında daha hafif olacak.

New thrills are about to come. #Ferrari

New thrills are about to come. #Ferrari

Ferrari paylaştı: 13 Şubat 2018 Salı