Ferrari’nin 488 modelinin daha güçlü bir versiyonu için çalıştığı biliniyordu, ortaya çıkan bu görseller ise yeni performanslı süper otomobilin teknik özelliklerini ortaya koyuyor.

Ferrari Photo Page tarafından paylaşılan görseller aracın nasıl görüneceği hakkında ipuçları barındırırken aynı zamanda aracın teknik detaylarını da gözler önüne seriyor. 488 GTO olarak adlandırılacağı iddia edilen model, 488 Challenge yarış otomobilinde kullanılan ve sahip olduğu 700 beygiri aşan güç ile markanın en güçlü V8 motoru olma özelliği taşıyan güç ünitesinin elden geçirilmiş bir versiyonuna ev sahipliği yapacak. Bu motor aynı zamanda 488 GTB modeline güç veren 3.9 litrelik V8 motordan %10 oranında daha hafif olacak.Tasarım anlamında da elden geçirilecek olan model standart versiyona göre %20 oranında daha aerodinamik bir yapıya kavuşacak. Ağırlığı da azaltılacak olan modelin ön kaputu, ön tamponu, arka tamponu ve spoyleri de tamamen karbon fiberden üretilecek.

Paylaşılan görsellerde aracın sahip olduğu jantların da %40 daha hafif olacağı belirtilirken araçta GTE yarış otomobillerine benzer bir arka difüzöre yer verilecek. Ferrari’nin yeni Savrulma Yönetim Sistemi çekiş ve denge kontrolünü de içinde barındırıyor. Yeni modelin ayrıca ‘son derece direkt’ bir direksiyon sistemine ve pist odaklı bir vites değiştirme sistemine sahip olduğu belirtiliyor.

Ferrari’nin en güçlü 488 modelinde ikonik ‘GTO’ etiketini kullanıp kullanmayacağını hala bilmiyoruz ama çok sevilen 458 Speciale modelinin halefinin Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileneceğinin müjdesini verebiliriz.