Ferrari CEO’su Sergio Marchionne, şirketin ilk crossover modelinin lansmanını dört gözle beklediğini açıkladı.

Marchionne, önümüzdeki 30 ay içinde kaç tane crossover modelin üretileceğine Ferrari’nin karar vereceğini söyledi. Yönetici ayrıca, üretim rakamının modelin seçkinliğini korumak için sınırlı sayıda olacağını belirtti.

Bu noktada araç hakkında çok az şey biliniyor ancak Marchionne, daha önce yeni crossover modelin “muhtemelen üretileceğini ama Ferrari tarzında olacağını” söylemişti.  Yeni modelin, önümüzdeki sene açıklanacak olan Ferrari’nin 5 senelik planında da yer alması bekleniyor.

Marchionne, yeni model hakkında ayrıntı vermekten kaçınırken, gelen iddialar aracın ‘yüksek yapılı bir coupe’ formunda olacağı ve arka kapıların ters açılacağı yönünde. Yeni model hakkında yapılan diğer iddialar arasında ise alüminyum bir platform ve V8 motor yer alıyor. Aracın hibrit güç aktarma organına sahip olacağı da söylentiler arasında.

Marchionne, Ferrari’nin crossover modelinin yanı sıra, Fiat Chrysler Grubu’nun Jeep’i satma planı olmadığını yineledi. Yönetici, Jeep’in şirketin en değerli markalarından biri olduğunu belirtirken bu markayı satarak FCA’yı potansiyel alıcıların gözünde değersizleştirmek istemediklerini söyledi.