Maserati, Porsche Cayenne Turbo’ya rakip olacak olan Levante Trofeo’yu gün yüzüne çıkardı.

Yüksek performanslı SUV model Ferrari tarafından üretilen 3.8 litrelik çift turbo destekli V8 motoru içinde barındırıyor. 590 beygir güç ve 730 Nm tork değerlerine sahip olan aracın 0-100 km/s hızlanma süresi 3.9 saniye. Yeni modelin son hızının ise 300 km/s’nin üzerinde olduğu belirtildi.

Oldukça etkileyici performans değerlerine uygun olarak tasarım anlamında da agresif ögelere yer verilen Levante Trofeo’da geniş hava girişlerinin yanı sıra piyano siyahı ön ızgaraya yer verilmiş. Aracın kaputunun üzerinde yer alan hava girişleri Trofeo’nun sportfi görünümünü desteklerken kullanılan karbon fiber malzemeler ağırlık avantajının yanı sıra güzel bir görüntü de sunuyor.

Bunların dışında C sütununda yer verilen Saetta Trofeo logosu aracın özel bir versiyon olduğunu kanıtlarken 22 inç boyutundaki devasa jantlar da Levante Trofeo’nun duruşunu destekliyor. Arka bölümde yer alan dört egzoz çıkışı ve gövde rengindeki arka difüzör ise aracın sportif karakterini tamamlıyor.İç mekana geçtiğimizde ise Pieno Fiore doğal deri spor koltuklarla karşılaşıyoruz. Bu koltuklarda kontrast renklerdeki dikişlere yer verilirken koltuk başlarında ise Trofeo logosu yer alıyor.

Sportif dokunuş mat karbon fiber döşemeler ve V8 logolu özel bir gösterge paneli ile devam ediyor. Yeni modelde ayrıca panele entegre saate, Trofeo için özel tasarlanmış paspaslara ve 17 hoparlörlü Bowers & Wilkins ses sistemine de yer verilmiş.

Performanslı modelde Kalkış Kontrol Sistemine de sahip Corsa adı verilen sürüş modu sayesinde motor ve vites tepkileri hassaslaşırken aracın yüksekliği azaltılıyor. Bu sürüş modu ile süspansiyonların sertliği de artıyor.

Trofeo aynı zamanda Entegre Araç Kontrolü sistemine sahip ilk Levante olma özelliği de taşıyacak. Maserati, bu sistemin sorunlar ortaya çıktıktan sonra onları düzeltmek yerine aracın dengesini her daim koruyarak müşterilerine Maserati sürüş deneyimi yaşatacağını belirtti.

Yeni Maserati Levante Trofeo, yaz aylarında üretime geçtikten sonra özel başlangıç serisi ile birlikte satışa sunulacak. Bu seride daha koyu renkli iç ve dış ayrıntıların yanı sıra özel bir versiyon olduğunu belirten bir de logoya yer verilecek.