Fiat 500X, 2018 model yılında da bizlerle olacak. Bunun için de Urban ve Cross modellerinde tasarımsal ve teknolojik güncellemeler yapıldı.

En basit deyimiyle; görsel yenilikler biraz mütevazı. Ancak Fiat bu modellerin makyajlı modeller olmadığını belirtiyor. Yaptıkları değişikliklerin aracın ömrünü uzatmak için yapıldığını da ekliyor.

Fiat Chrysler’e ait marka, 500X’in iki versiyonuna da Donatello Bronze ve Alpi Matte Green renklerini ekledi. Bu renkler S-Design modellerde geliyor ve yanında aracınızı kişiselleştirecek başka yeni opsiyonlarda alabiliyorsunuz. Bu yeni opsiyonlar, yeni paketlerin de piyasaya sürülmesine olanak sağlamış.Ancak en büyük değişimler ile içeride karşılaşıyoruz. Fiat 500X, 7 inç ekrana sahip yeni nesil Uconnect bilgi eğlence sistemine kavuşuyor. Bu sistem, Android Auto ve Apple Car Play ile uyumlu. Bluetooth, ses tanıma, audio yayını ve elinizin altındaki AUX ve USB girişleri bu sistemle birlikte geliyor.

Müşteriler aynı zamanda opsiyon listesindeki geri görüş kamerası, TomTom 3D entegre navigasyon sistemi ve Uconnect Live hizmetlerini alabiliyor.

Fiyatı henüz açıklanmamış olan “yeni” 500X’in siparişleri önümüzdeki haftalarda alınmaya başlanacak.