Fisker önümüzdeki hafta CES(Consumer Electronics Show) 2018’de galası yapılacak olan EMotion elektrikli sedanının yeni görüntüsünü paylaştı.

Marka tarafından elektrikli otomobil dünyasında devrim yaratacağı iddia edilen modelin 640 km’yi aşan bir menzile sahip olacağı söyleniyor. Üretim süreci sancılı geçen araçta Fisker ilk etapta grafen bataryalar kullanmayı planlıyordu ancak bu pilleri tedarik edeceği firma ile yaşanan sorunlar neticesiyle, marka geleneksel lityum-iyon pillere yeni elektrikli sedan modelinde yer vermek zorunda kaldı.

Modellerininin uzun yollarda da rahatça kullanılmasını ve hızlı bir şekilde şarj edilebilmesini isteyen marka, ABD genelindeki petrol istasyonlarına ‘Ultracharges’ şarj aletlerini kurmak için görüştüklerini açıkladı.

Paylaşılan yeni görüntü ile aracın yeni bir özelliği daha gözler önüne serildi. Yeni modelde klasik kapılar yerine önde kelebek kapılar arka tarafta ise ters yönde açılan kelebek kapılara yer verilmiş. Bu durum otomobile kesinlikle benzersiz bir görüntü kazandırmış.

Daha önce paylaşılan görüntülerin aksine bordo rengiyle karşımıza çıkan aracın diğer ayrıntılarına ise CES teknoloji fuarındaki tanıtımından sonra ulaşabileceğiz.