Automotive News‘in haberine göre elektrikli otomobil üretmeyi amaçlayan Lucid Motors, Air luxury sedan modelinin gerçekleşebilmesi için gereken paranın toplanmasına yardımcı olması adına Morgan Stanley’i yanına aldı.

Konuyla bağlantılı olan açık kaynaklar Lucid’in potansiyel bir satışla ilgili Ford’daki üst düzey yöneticilerle görüştüğünü fakat Ford’un şu aşamada pek ılımlı yaklaşmadığını ileri sürdü. Bunun başlıca sebebi yeni genel müdür Jim Hackett’in markanın planları ve öncelikleri üzerine 100 günlük inceleme yürütüyor olması.

Nisanda gerçekleştirilen New York Otomobil Fuarı’nda basınla konuşan Lucid teknoloji sorumlusu Peter Rawlinson, şirketin Arizona’da kurulacak 700 milyon dolarlık fabrikanın inşaatı için henüz yeterli paranın olmadığını itiraf etti.

” Yeterli paramız yok. Bu yüzden ideallerimizi güvence altına almalıyız. Mesleki ve mutlak bütünlük sağlamak için mali yeterliliğimiz olmadan herhangi bir şeyi başlatmamız sorumsuzluk olurdu” dedi.

Bir açıklamada Ford’un spekülasyon üzerine yorum yapmadığını söylerken başka bir kaynak ise şirketin anlaşmaya varmadıklarını iddia ediyor.