Ford’un 2018 Mustang GT için yeni bir performans paketi planladığı öğrenildi, yeni model böylelikle doğrudan Chevrolet Camaro SS 1LE ile rekabet edebilecek.

Performance Package Level 2 olarak adlandırılan paket markanın sipariş kılavuzlarında geçtiğimiz yıl Kasım ayında ortaya çıkmıştı. Şimdi ise bu paket ile ilgili daha fazla ayrıntı internete sızdırıldı.

Markanın sipariş kılavuzu, Performans Paketi Seviye 2’de Shelby GT350R tarafından kullanılan aynı Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerinin yanında standart olarak gelen yeni bir 19 inçlik jantlara yer verildiğini ortaya çıkardı. Bu lastiklerin sağlayacağı ekstra çekişin yanında araçta farklı süspansiyon ayarlarına da yer verilebilir. Bu eklemeler aracın mekanik kavramasını çok daha yukarı bir seviyeye çıkaracaktır.

Şuanda performans paketi ile ilgili daha fazla ayrıntı bilinmiyor, konu ile ilgili açıklama yapan bir Ford yetkilisi de Performans Paketi Seviye 2 hakkında bugün daha fazla ayrıntı yer almayacağını belirtti. Bu performans paketi hakkında ilerleyen günlerde daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını umuyoruz.