Ford Performance, geçtiğimiz günlerde oldukça dikkat çekici bir organizasyona imza attı. 8 farklı Ford Performance modellinin direksiyonuna geçen Ford Chip Ganassi yarış ekibinin sürücüleri, Barcelona yakınlarındaki Motorland pistine çıktı.

Castrol Edge ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinlikte standart Ford GT, Ford GT yarış otomobili, Mustang GT, Mustang GT350R, Focus RS, yeni Fiesta ST, eski Fiesta ST ve F-150 Raptor modelleri yer aldı. 4 saat süren etkinlikte otomobiller ve sürücüler hünerlerini segilediler.

Etkinlikte yer alan sürücülerden Harry Tincknell etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, ” Bu oldukça eğleceli bir çekimdi. Sekiz yarış pilotuna yarışa katılmak için birer araç verildi. Herşey meydana gelebilirdi ve neredeyse tüm olasılıklar gerçekleşti. Dünyadaki en popüler otomobillerden biri olan yeni Fiesta ST’yi süren ilk insanlardan biri olmak inanılmazdı.” ifadelerini kullandı.Ford Mustang GT350R kullanan Joey Hand ve Ford GT’nin direksiyonuna geçen Olivier Pla ise en şanslı pilotlar arasındaydı. Ford GT’yi ‘sanat eseri’ olarak nitelendiren Pla, etkinlikten önce ise Mustang GT350R’yi kullanmak istediğini belirtmişti.

Etkinlikte yer alan sekiz otomobilin ikisi hariç diğer modeller markanın Ecoboost motorlarını taşıyordu. Yeni Ford ST, 1.5 litrelik 3 silindirli küçük üniteye ev sahipliği yaparken F-150 ve GT modelleri 3.5 litrelik çift turbolu motoru kullanıyorlar.