Her yıl Las Vegas, Nevada’da düzenlenen SEMA Otomobil Fuarı’nın önemi otomotiv üreticileri için her geçen yıl artıyor. Markalar, bu fuarı yeni araçlarının tanıtımını yapabilecekleri ve satış sonrası pazarına giriş yapabilecekleri bir platform olarak kullanmaya başladılar. Bu noktada da Ford’un devasa ve dikkat çekici stand alanına vurgu yapmak durumundayız.

En ön merkezde Ken Block’un sürdüğü, Amerikan yapımı olduğu her açıdan belli eden ve bütün bakışları üstünde toplayan 1400 beygir gücündeki Ford Mustang Hoonicorn V2 yer alıyor.

Ken Block’un Mustang’ine büyük ölçüde modifiye edilmiş Ford Focus RS modelleri eşlik ediyor. Bu durumdan da markanın müşterilerinin araçlarını kişiselleştirmesinden memnun olduğunu çıkartabiliriz. Bu Focus’lardan en dikkat çekeni ise VMP Performace’ın geliştirdiği model. Aracın dışı siyah mat renginde ve karbonfiber ön kaput, ön hava dağıtıcı ve çamurluğa sahip. Aracın motoru ise karbon fiber soğuk hava girişlerine ve yüksek performanslı ara soğutucuya ev sahipliği yapıyor.Ford’un sergilediği etkileyici ateşli hatchback’lere ek olarak Ford F-Serisi araçları da markanın standında sergileniyor. Bu modellerin en vahşisi ise LGE-CTS Motor Sporları tarafından inşa edilen “the Operator” adındaki F-350 Recon Adventure. Bu araç birden fazla modofikasyona sahip ve bir ATV’yi arka yükleme alanında kolaylıkla taşıyabiliyor.

Ford, süper araba severleri de unutmamış. 2018 model GT 67’ Heritage Edition, 1967 yılında 24 saatlik Le Mans Yarışını kazanan No.1 Ford GT40 Mark IV’nin yanında sergileniyor.