Ford, makyajlanan Transit Connect’in ayrıntılarını paylaştı.

Daha ince ön farlara kavuşan araç ayrıca LED gündüz farları ile daha şık bir görünüme kavuşmuş. Altıgen formlu ön ızgara ile bundan böyle Ford’un yeni yüzünü taşıyacak olan Connect  daha alçak tasarlanan burun tasarımıyla da daha aerodinamik bir yapıya kavuşmuş.

İç mekanda gerçekleşecek değişikliğin ise daha sınırlı olacağı söylenirken makyajlanan modelin yeni bir gösterge tablosu ile geleceği belirtildi. 6 inç boyutundaki ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi görevine devam ederken  kullanılan malzemelerin kalitesinin arttırıldığı vurgulandı.

Transit Connect makyaj ile birlikte yaya algılama özelliğine sahip ön çarpışma asistanı, yan rüzgar dengeleyici, aktif park asistanı ve akıllı hız sabitleme gibi güvenlik donanımlarına da ev sahipliği yapacak.Aracın kaputunun altında ise geliştirilen performansı ve yakıt tasarrufu ile 1.5 litrelik EcoBlue dizel motorun yanında silindir kapatma özelliği de sunan 1.0 litrelik EcoBoost motorun güncelleniş versiyonu seçenekler arasında olacak.

Her iki motor da 6 ileri manuel şanzıman ile tercih edilebilirken dizel motor ayrıca  8 ileri otomatik şanzımanla da eşleştirilebilecek.

Transit Connect’in yanında Courier de makyaj operasyonundan nasibini alacak. Yapılan güncelleştirmeler ile birlikte ön tasarımda Connect ile benzer değişikliklere maruz kalacak olan model 1.5 litrelik EcoBlue dizel ve 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor seçeneklerine sahip olacak. Ticari modeldeki en büyük değişiklik ise 5 ileri manuel şanzımanın yerini 6 vitesli türevine bırakması olacak.

2018 yılının ortasında satışa sunulması beklenen araçlar hakkında ayrıntılı bilgiler ise daha sonra aktarılacak.