Ford, önümüzdeki üç yıl içerisinde tanıtacağı modellerin teaser görsellerini paylaştı. Marka, yayınlanan görseller ile yeni SUV modellerin ve uzun zamandır beklenen Mustang Shelby GT500’ün müjdesini verdi.

Paylaşılan görsellerden ilki, 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Bronco’yu ilk kez gözler önüne seriyor. Üstü örtülü şekilde bir fotoğrafı yayınlanan modelin tasarım anlamında Jeep Wrangler’e rakip olması bekleniyor. Bronco, köşeli hatları, düz kaput çizgisi ve bagaj kapağına monte edilen yedek lastiği ile bu iddiaları doğrular nitelikte.

Ford, Bronco hakkında fazla bir açıklama yapmazken, boyutlar itibariyle aracın iki kapılı olacağı tahmin ediliyor. Yeni model ayrıca 2004 yılında tanıtılan Bronco konseptinden de izler taşıyacak.Marka, Broco’nun yanı sıra henüz adlandırılmamış olan yeni bir off-road odaklı modelin de görselini paylaştı. Bu model hakkında da fazla bir bilgi paylaşmayan Ford, ”şehirden uzaklaşıp dışarıda aileleri ve arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi seven insanların” dikkatini çekeceğini söylemekle yetindi.

Paylaşılan görselden de anlaşıldığı üzere küçük bir SUV model olacak olan araç yuvarlak formlu LED farları ve ‘FORD’ yazısını barındıran ince ızgarası ile öne çıkıyor. Bu esrarengiz model hakkında fazla bir yorum yapmak güç ancak tavan rayına ek olarak araçta, plastik ve metalik gövde malzemelerinin bolca kullanılacağını söyleyebiliriz.SUV atağına devam eden Ford, yeni nesil Escape ve Explorer modellerinin de önümüzdeki yıl tanıtılacağını açıkladı. 2020 yılına kadar tanıtılacak 12 Ford Performance modelinden biri olacak olan Explorer ST’nin ise daha sonra ortaya çıkacağı belirtildi.

Teaser görüntüsü dışında başka bir ayrıntı paylaşılmayan Explorer ST’de çift turbo destekli 3.0 litrelik V6 motorun görev yapacağı iddia ediliyor. 405 beygir güç ve 542 Nm tork üretebilen bu ünite ile Explorer ST’nin oldukça iddialı olacağını söyleyebiliriz.Son olarak Ford, ocak ayında duyurduğu Ford Mustang Shelby GT500’ün ilk görselini yayınladı. Çok daha geniş ızgaraya sahip yeni bir ön yüze ve belirgin bir Cobra amblemine ev sahipliği yapacak olan modelde siyah gövde çizgilerine yer verilmiş.

Aracın kaputunun altında ise daha önce Ford tarafından açıklanan süperşarjlı V8 ünite yer alacak. 710 beygirden fazla güce sahip olacağı söylenen modelde ayrıca, gelişmiş pist teknolojileri, performans donanımlarının yanı sıra pist odaklı geliştirilen agresif ve fonksiyonel elemanlar görev apacak.