Bir yarış oyunu arıyorsanız, Forza Motorsport en iyilerden birisi. Ancak pistin dışına çıkıp daha fazla özgürlük istiyorsanız Forza Horizon daha iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. İlk olarak 2012 yılında hayatımıza giren Forza Horizon daha sonra 2014 ve 2016 yıllarında ikinci ve üçüncü serileri ile karşımıza çıkmıştı. Başarılı simülasyon, şimdi ise dördüncü türevi ile karşımıza çıkacak.

Turn 10 Studios, oyunun yeni neslinin 2 Ekim’de piyasaya çıkacağını duyururken oyunun ilk ayrıntılarını, ekran görüntülerini ve video çekimlerini Los Angeles’ta düzenlenecek olan E3 etkinliğinden önce bizlerle paylaştı.

Önceki nesillerinde olduğu gibi Foza Horizon 4 de hemen her alanı pist olarak kullanarak müşterilerine sınırsız bir deneyim yaşatma hedefinde. Yeni oyun ile birlikte koşullar, hava durumu, mevsimler ve hatta saate göre değişebiliyor. Bu da demek oluyor ki, bir gün önce geçtiğiniz yollar diğer gün aynı şekilde karşınıza çıkmayabilir, aynen gerçek hayatta olduğu gibi.

Büyük Britanya merkezli şirket, doğal olarak İngiliz otomobillerini de öne çıkarmış durumda. Oyunun kapağında da buna uygun olarak McLaren Senna yer alıyor. Senna’nın ABD’deki ilk tanıtımı da önümüzdeki hafta E3 etkinliği ile birlikte gerçekleştirilecek. Tabi ki oyunda yer alacak tek araç McLaren Senna olmayacak. Yapılan açıklamaya göre yeni oyunda 100 farklı otomobil üreticisinden 450’den fazla model yer alacak. Bu otomobillerin bir kısmını paylaşılan resimler ve videoda da görebilirsiniz.