Ferrari’nin uzun zamandır beklenen 488 modelinin pist odaklı versiyonunun görselleri FerrariChat adlı internet sitesi üzerinden sızdırıldı. 488 GTO olarak adlandırılacağı düşünülen aracın adının da ‘488 Pista’ olarak belirlendiğini yine sızdırılan görsel ile öğrenmiş olduk.

Rüzgar tünelinde yapılan testlerin ardından geliştirilen 488 Pista, geniş bir ön splitter ve kocaman arka difüzöre sahip yeni bir gövde kitine kavuşmuş. Yeni parçalar ile birlikte aerodinamik yapısı geliştirilen araçta kullanılan karbon fiber parçaların da 488 Pista’ya ağırlık avantajı katacağını söyleyebiliriz.488 Pista’nın iç bölümünde ise Alcantara döşemelerin bolca yer aldığını ve bunun yanında karbon fiber detaylara da yer verildiğini görüyoruz. Araçta yer verilen sportif koltuklar sürücüsünü tamamen sarmak için tasarlanırken 8.000 rpm’lik devir bandı da 488 Pista’nın performansının sadece görüntüde olmadığının bir kanıtı niteliğinde.

488 GTB modeline gücünü veren 3.9 litrelik turbo beslemeli motorun elden geçirilmiş bir versiyonunu kullanacak olan Pista’da, bu motor ayrıca %10 oranında hafifletilmiş. GTB’de 700 beygir güç ve 760 Nm tork sunan bu güç ünitesinin Pista’da bu değerlerin üzerine çıkması bekleniyor.

Lamborghini Huracan Performante, McLaren 720S ve Porsche 911 GT2 RS gibi modeller ile rekabet etmek için geliştirilen Ferrari 488 Pista, 6 Mart’ta düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak.