2500 bg gücün kapı düşürdüğünü de gördük…

Geçtiğimiz yıl Toyota Land Speed Cruiser’ı ile ilgili bazı haberler duymuşsunuzdur. Bu, 2000bg gücünde ve 220mph(354kmh) en yüksek hız hedefi olan bir Land Cruiser’dı. Normalde McLaren, Bugatti veya Koenigsegg gibi markalarla yan yana görmeye alışık olduğumuz bu değerleri, 2 tonu aşmış bir 4×4 ile nasıl sağlayacağını Toyota henüz bize anlatmamıştı.

Ancak şuan karşımızda Ortadoğu’dan gelen çift turbolu 2500 bg gücünde ki oldukça hızlı ve korkutucu olan bir Nissan Patrol var. Bu, özel bir şasenin üstüne yerleştirilmiş çok özel bir araba değil. Sadece standart bir Patrol’e, çok daha fazla güç elde etmek için fazlasıyla mekanik parçalar yüklenmiş.

Video da aracı ilk olarak dyno üzerinde görüyoruz. Aracın hareketlerine dikkat edin! Daha sonra araç gerçek gücünü göstereceği yer olan asfalta getiriliyor ve iki çizginin arasında kalkışı bekliyor. Bundan sonra her şey oldukça çabuk gelişiyor. Sürücü heyecanlı ve coşkulu bir biçimde vites yükseltirken bir süre sonra aracın sağ kapısı fiziksel şartlara mağlup oluyor ve düşüyor.  Araç başlangıç çizgisinden itibaren bir mil içerisinde 206,9mph(333kmh) hıza ulaşıyor. Bu, beygir gücünün bize neleri yapabileceğinin bir kanıtı. İnanılmaz…

Video ile ilgili bir uyarı: Dikkat! Video fazla sayıda güzel araba içermektedir.