Vettel Bahreyn’i ilk sırada tamamlarken, Hamilton aldığı ceza ile belki de birinciliği kaçırdı.

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, Bahreyn Grand Prix’sini Mercedes-AMG’den Lewis Hamilton’un 6,6 saniye önünde  tamamladı. Bununla birlikte Vettel, sürücü sıralamasında Hamilton’un önüne geçerek birincilik koltuğuna oturdu.

Yarışın kırılma anı bitime 16 tur kala Lewis Hamilton’un aldığı 5 saniye cezasıydı. Hamilton pit yolunda gereğinden fazla yavaşlayarak Red Bull’dan Daniel Ricciardo’yu engellediği için bu cezayı aldı. Hamilton bitime 10 tur kala takım arkadaşı Valtteri Bottas’ın önüne geçti ve yarış sonunda Vettel ile arasında ki 13 saniyelik farkı 6,6 saniyeye indirdi.

Bottas yarışı üçüncü sırada bitirirken, Ferrari’den Kimi Raikkonen yarışı dördüncü sırada tamamladı.  Damalı bayrağı beşinci gören isim ise Red Bull’dan Ricciardo oldu. 2017 sezonunda eğlenceli ve heyecanlı bir rekabet göze çarpıyor. Pilotlar sıralamasında  Vettel 68 puana sahipken Hamilton ise 61 puanla hemen arkasında yer alıyor. Onları takip eden Bottas 38, Raikkonen 34 ve Verstappen 25 puana sahip. Markalar rekabetinde ise Ferrari 102, Mercedes 99 puana sahip. Onları ise sırayla Red Bull, Force İndia ve Williams takip ediyor. Sezonun 4.yarışı olan Rusya Grand Prix’si, 30 Nisan’da yapılacak.