Baylar  bayanlar, Felipe Massa’nın 2017 yılında Formula1’e  dönüşünü resmen duyurabiliriz…

Bottas’ın  Hamilton’a partner olarak Mercedes’e  gitmesiyle Williams, Massa’nın dönüşünü resmen duyurdu. Geçtiğimiz yıl Eylül  ayında emekliliğini resmen açıklayan Brezilyalı efsane pilot,  Williams’ın çaylak pilotu Lance Stroll’a partnerlik yapmak için bir yıllığına Williams takımıyla anlaştı.

Valtteri Bottas’ın takımı tarafından serbest bırakıldığı sıralarda, Mercedes-AMG takımı Finlandiyalı sporcunun bir sonraki sezon Lewis Hamilton’a partner olacağını duyurmuştu.

Massa’nın  kendisine sorulan neden emeklilik kararından bu kadar çabuk döndüğü sorusuna ise şu cevabı verdi: ” Bence geçtiğimiz sezonun sonunda Nico’nun (Nico Rosberg) beklenmeyen emeklilik kararı bazı olaylar zincirini tetikledi. Valtteri’ye harika bir fırsat teklif edildi ve sonuç olarak, bir fırsat da bana geldi. Medyada geri dönüşümle ilgili haberler çıkmaya başlayınca beni tekrar bu sporda görmek isteyen bir çok taraftar olmasından çok etkilendim. Kesinlikle  bu kararımda çok önemli bir faktördü. Onlara desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum.Günün sonunda reddedemeyeceğim bir teklif aldım. Bu Williams’dı!”

Turkish+F1+Grand+Prix+0AeWnZQIXhTl

Peki ya Massa’nın duygusal durumu? “Geçen sene Brezilya’da ve Abu Dabi’de ki olayları asla unutmayacağım. Geçen sene olanlar ve bütün iyi niyet mesajları için çok minnetarım. Bu sene ne olursa olsun, bu spordan başım dik ayrılacağım.”

Williams takımı yöneticilerinden Claire Williams ise ” Felipe’nin emeklilikler dönmesinden ve 2017 yılında takımımızın bir parçası olmasından dolayı çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Kısa bir özet geçmek gerekirse Nico Rosberg emekliliğini  açıkladı ondan boşalan koltuğa Valtteri Bottas Mercedes’e geçti ve Williams’a onun yerine  Felipe Massa gelerek pistlere geri dönmüş  oldu. Şahsen bizim için de özel bir yeri olan, İstanbul Park’ta 3 kez üst üste ilk sırada bitiren, efsane pilotun eşofmanlarını çıkarıp tulumlarını giymesi günün en güzel haberi olabilir.