BMW 1 ve 2 makyaj geçirdi. 

BMW 1 ve 2 serisinin makyaj zamanı geldi. Alman üretici geleneksel olarak makyajla birlikte küçük değişiklikler yaptı. Eminim “böbreklerde” ve LED farlarda yapılan değişikliği pek fark etmiyorsunuz ancak yeni renkler hemen gözünüze çarpıyordur. Çünkü kendileri biraz parlak. 1 serisinin renk kartelasına “Gün Batımı Turuncusu” ve “Deniz Kıyısı Mavisi” eklendi. 2 serisine ise bunlara ek olarak “Akdeniz Mavisi” eklendi. Ayrıca iki araba da yeni jant seçeneklerine sahip

İçeride de pek bir değişiklik yok. Eğer opsiyon listesinde doğru kutucuğu işaretlerseniz, yeni 5 serisinde olduğu gibi, dokunmatik bir ekrana sahip olabilirsiniz. Yeni iDrive’nin yanında  kablosuz şarj ve CarPlay/Android Auto gibi özellikler de sunuluyor. Araçların her ikisi de yeni döşemelere, hava menfezlerine ve gösterge ekranlarına sahip.

Motor kısmında ise pek yenilik yok. 3 silindirli ve 4 silindirli benzinli ve dizel motorlar aynı kalıyor. Genel manada pek bir değişiklik yok. Eğer şuanda bunlardan bir tane almayı düşünmüyorsanız, bu yenilikler kararınızı pek etkilemez. Ancak her ikisi de ülkemizde çok güçlü ve özel araçlar. Aslında segmentinde arkadan iten tek model olması bile 1 serisini özetliyor. Daha büyük bir yenilenme gelene kadar bu makyaj yeterli olacaktır.