Formula E’de rekabet artıyor. Son olarak BMW’nin katılımı kesinleşti.

Alman otomobil üreticisi BMWFormula E’nin beşinci sezonunu olacak olan 2018 yılında turnuvaya katılacak. BMW’nin başvurusu, Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından resmen kabul edildi. BMW, Michael Andretti’nin ekibi ile birlikte çalışacak.

Aslında BMW ilk sezonundan beri Formula E’de yer alıyor. Formula E’de pist güvenlik aracı olarak i8, sağlık aracı olarak ise i3 modelleri kullanılıyor. FIA, Formula E’nin 5., 6. ve 7. sezonu için BMW’nin başvurusunu kabul etti. Artık kendilerini kesin olarak aksiyonun içinde görebileceğiz.formula-e-bmw-i3-i8-1Geçtiğimiz Ekim ayında Mercedes-Benz, 2018 yılında pistte olmak için bir “opsiyon sözleşmesi” imzalamıştı. Audi, geçtiğimiz Eylül ayında buna benzer bir duyuru yapmıştı. Jaguar’da geçtiğimiz Eylül ayında Formula E’ye gireceğini duyurmuştu.

Geçtiğimiz yaz, Formula E, takımların araçlarını hafifletmek için ufak değişiklikler yapmasına izin verileceğini söylemişti. Formula E kuralları gereği sürücülerin bütün yarış boyunca aynı arabayı kullanması gerekiyor. Şu an 200kW güce sahip araçlar bir sonra ki sezon 220kW güce, 5. sezon ise 250kW güce yükseltilecek.