BMW, VW grubu tasarımcısı Jozef Kaban ile anlaştığını resmen duyurdu.

Bu zamana kadar Skoda’da tasarımın başında bulunan ve Kodiaq gibi yeni araçlarda imzası bulunan Jozef Kaban, Skoda’dan da önce Audi’de çalışıyordu. Peki ondan da mı önce? Kendileri Bugatti Veyron’u tasarlayan insan olmaktadır.

BMW, Karim Habib’in yerine ana modellerinin (3,5,7 serisi gibi)  tasarımının başına Jozef Kaban’ı getirdi. Karim HabibBMW tarihine imzasını atmış ve bizlerin de yakından tanıdığı bir isimdi. 2002 Hommage concept ve CSL Hommage concept gibi araçları bizlere sunduğu için ona minnettarız. Tabi kendisi normal modellerinde üzerinde çalışmıştı. Ayrıca BMW, Domagoj Dukec’i  “İ ve M serisinin” tasarımının başına getirdiğini açıkladı. Dukec 2010’dan beri BMW’de çalışıyordu zaten.

BMW’nin baş tasarımcısı Adrian van Hooydonk yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “BMW Group tasarım ekibinin güçlenişini görmek için sabırsızlanıyorum. Jozef Kabaň ve Domagoj Dukec, bizim gelecekte tasarım yönümüzde ihtiyaç duyduğumuz tecrübeyi, yeteneği ve vizyonu getirdiler.”li1024789veyron_opener_redParıldayan bir CV, ödüllü bir geçmiş ve daha fazlası. Yukarıda ki harikayı tasarlayan Kaban’dan, BMW’nin gelecekte ki modellerinin tasarımında neler yapmasını isterdiniz?