Cenevre’de merakla inceleyeceğimiz araçlar sadece lansmanı yapılacak modeller olmayacak.

Bu hafta içinde Cenevre’de düzenlenecek olan otomobil fuarında birçok yeni supercar ve hot hatch ilk kez karşımıza çıkacak. Bununla ilgili birçok haberi zaten sitemizde bulabilirsiniz. Ancak fuarda sadece yeni arabalar karşımıza çıkmayacak. Şuanda haberimize konu olmuş Audi R8 gibi üzerinde işlemler uygulanmış bazı “özel” araçlar da sahne alacak.

Araç üzerinde ki işlemler VW  grubu ürünleriyle olan ABT tarafından yapıldı. Bu araç dünya üzerinde ki en güzel modifiye edilmiş R8 olabilir, ancak tabii ki bu tür şeyler özneldir.

Bu aracı agresif body kit’i, daha geniş hava girişleri ve genel anlamda daha gergin görünüşüyle standart R8’lerle karıştırmanız olanaksız.52017-abt-audi-r8-v10-plusNeyse ki geliştirmeler sadece görsellikle sınırlı değil. Araçta bazı mekanik geliştirmeler de söz konusu ki bu supercar geliştirmelerinde her zaman gördüğümüz bir şey değil.

Yeni süspansiyon bileşenleri aracın 50 kg hafiflemesini sağlamış. Ayrıca R8’in V10 motorundan en iyi sesi almak için araca 20 beygir daha eklenmiş ve sonuç olarak araç 630 bg gibi bir güce ulaşmış.

Aracı 19 veya 20 inch’lik jantlarla tercih edebilirsiiniz. Tabi ki tercihleriniz bununla da sınırlı değil. Aracın dış görünüşüyle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. İç kısımda ise karbon ve alcantara bölümlerin oranını seçmeniz gerekiyor. Butonlar ve Audi simgesinin dışında çok az şeyin kullanıldığı görünüyor.