Neyse ki herkes için bunların hepsi bir yanlış anlaşılmaydı.

Bir Tesla Model S almakla sadece otonom sürüş veya diğer harika özelliklere sahip olmazsınız. Ayrıca çocuk kaçırmakla da suçlanabilirsiniz. Nasıl mı? Hafta sonu Amerika’nın Santa Clarita Valley bölgesinde geçen olayı anlatalım.

Olaylar dışarıdan bir kişinin, adamın birinin, bir çocuğu arabanın bagajına koyarken görmesiyle başlıyor. Sonrasında olay polise aktarılıyor ve polis de harekete geçiyor. Tüm gücüyle polis “o adamın” peşine düşüyor ve bulduğunda silahını çıkarıyor. Sorgulamanın sonunda ise o adamın arka tarafa bakan koltukları olan Model S sahibi bir “baba” olduğu ortaya çıkıyor. Polise ihbar eden kişi ise olay sonrasında “Tesla uzmanı değiliz” gibi bir yorum yapıyor. Araç sahibinin koltukların nasıl çalıştığını göstermesinin ardından herhangi bir suçlama yapılmadan polis olay yerinden ayrılıyor.

Üstelik bu durum daha önceden de yaşanmıştı.  2015 yılında yine bir Tesla Model S sahibi çocuk kaçırmakla suçlanmıştı. Ancak o zaman polis çocukların 5 noktalı emniyet kemeriyle arkaya dönük koltukta güvenli bir şekilde oturduğunu görünce silahına davranmamıştı.