Corvette 65.yıl dönümüne özel bir araç tasarlıyor. Üstelik sınırlı sayıda!

Chevrolet Corvette, 2018 yılında “doğuşunun” 65.yılını kutlayacak. İlk Corvette, 1953 yılında Michigan bölgesinde bulunan Flint fabrikasında üretilmişti. 1953 yılında üretilen 300 Corvette’nin tamamı kırmızı döşemeye sahip ve beyaz renkteydi. Chevrolet, 65.yıl dönümünü için 650 adet Corvette Carbon 65 Edition modeli hazırlıyor.

Paket ,adından da anlaşılacağı üzere, içeride ve dışarıda bol bol karbon fiber malzemeden oluşuyor. Arka kanat ve arka havalandırma kanalları karbondan yapılmış ve araç “Ceramic Matrix Gray” rengine sahip. Aracın bazı yerlerinde mavi çizgiler de göze çarpıyor. Detaylardan devam etmek gerekirse, malzemenin karbon olduğunu farketmeyenler için kapı eşiğine ve jant merkezine “Carbon” yazmayı unutmamışlar. Mavi kaliperler ve siyah jantlar gözümüzden kaçar mı? Asla! İç kısma geçtiğimizde ise, dışarıdan pek belli olmasa bile, karbonla kaplı bir direksiyon ve “Jet Black” rengi süet spor koltuklar karşılıyor bizleri.

Gran Sport veya Z06 yerine Carbon 65 Edition modelini coupe veya convertible olarak tercih edebilirsiniz. Chevrolet’in ifadesine göre Carbon 65 Edition, 2017 yazında satışa sunulacak. Peki fiyatı mı? Chevrolet’in sınırlı olmayan sürümü Vette’nin üzerine 15.000$ daha eklemeniz gerekiyor.