Artık sona gelindi. Dodge Demon’un son videosu yayınlandı.

Sitemizde ki ilk Dodge Demon haberimizde, onunla ilgili her hafta bir video yayınlanacağını söylemiştik. Nihayet, Dodge Demon’un son videosu yayınlandı ve bu video aracın ne kadar hızlı olacağına dair ipuçları veriyor.  Demon’un çeyrek mil mesafeyi (400 metreyi) 10 saniyede alabileceğini videonun bir bölümünde geçen anlık bir kısımda görebiliyoruz.  Mevcut Hellcat’in 11,7 saniyelik süresini düşündüğümüzde bu önemli bir adım ancak yapılan modifikasyonlar düşünüldüğünde mantıksız değil.

“Judgment Day” isimli yeni video da Demon’u doğal habitatında yani drag çizgisinde görüyoruz. Video da ipucu olarak bulunan anlık bölümde, pek fazla yeni bilgi göremiyoruz. Ancak videonun geri kalan kısmında aracı ve hareketini görebiliyoruz. Çıkan bu güzel sesten de  kaputun altında supercharged 6.2-liter Hemi yattığını tahmin ediyoruz.

Karşılaştırma kısmına gelecek olursak 2016 Chevrolet COPO Camaro çeyrek millik mesafeyi 10,7 saniyede alırken, 2016 Ford Mustang Cobra Jet bu işi 8 saniyelerde yapıyor.

    En azından Demon’un arkasında trafikte yabancılık çekeceğimiz bir şey olmayacak…

Aracın örtüsünü kaldırmak için önümüzde bir haftadan kısa bir süre kaldı. Önümüzde ki hafta başlayacak olan 2017 New York Otomobil Fuarında aracın performans bilgileri ve beygir gücü gibi Demon’un merakla beklenen detaylarına ulaşabileceğiz. Bu arada Demon isminin hikayesini merak ediyorsanız buradan 23 Ocak tarihli haberimize ulaşabilirsiniz. New York Otomobil Fuarında görüşmek üzere…