Neyse ki Elon Musk Tweet atmayı seviyor.

Tesla Model Y’yi daha önceden duymuş olabilirsiniz. Veya duymamış da olabilirsiniz. Çünkü hakkında pek bir bilgi yok. Bildiğimiz şey Model 3’ün duyurulmasının ardından onunda sırada olduğu. Ancak neyse ki Elon Musk Twitter’ı çok aktif kullanan ve insanlara cevap vermekten çekinmeyen birisi. Bir tweet’e verdiği karşılıkta Model Y ile ilgili “bir kaç yıl içinde” cevabını verdi.

Aslına bakarsanız Elon Musk 2015 yılında attığı ve ardından sildiği bir tweet’inde Model Y ile ilgili bir ipucu vermişti. Model X’in sahip olduğu “falcon-winged” isimli kartal kanat kapılarıyla ilgili konuşuluyordu. Tweet’indeModel 3 veya Model Y’nin biri bu kapıya sahip olacak” ifadesini kullanmıştı. Yine de şuan için kapılarla ilgili bir bilgimiz yok. Bu, büyük ihtimalle Model X’ten alınacak tepkilere göre değerlendirilecektir.

Morgan Stanley analisti Adam Jonas’a göre Model Y, Tesla’nın en çok satan arabası olacak. Jonas: “Kompakt SUV segmentinin ilerde en geniş segment olacağını düşünüyoruz. Tesla, Model Y’nin geniş mekanı, bagaj hacmi ve modüler koltuk şekliyle bu talep dairesinin merkezinde olacağını düşünüyoruz.”

Model 3’e dair küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse, iki tekerlekten çekiş sağlayan Model 3’lerin teslimatlarında bu yaz başlanacak. Ancak 4 çeker Model 3’ler için biraz daha beklemeniz gerekecek. Bir sonra ki yıla kadar mümkün görünmüyor. Ancak Musk’un paylaştığı video da 4 çeker Model 3 prototipinin son halini görebilirsiniz.