Elektrikli otomobillerden sonra elektrikli motosikletler de yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Menzil mesafeleri giderek artan bu araçlardan bir tanesi de Greyp G12H modeli.

Bir elektrikli motosiklet düşünün çevreyi kirletmeyen ve tasarımı ile oldukça dikkat çeken. İşte onlar geleceğin yeni nesil ulaşım araçları olacaklar. Bilginiz üzere birçok firma yeni nesil elektrikli araçlar üzerinde çeşitli çalışmalar yapıyor. Elektrikli otomobil ve motosiklet üzerinde çalışmalarına devam eden Rimac ise bunlardan bir tanesi. Daha öncesinde LaFerrari’ye karşı bir model üreten firma, bu sefer piyasada bulunan mevcut modelini yenileyerek karşımıza çıkıyor.

G12S modeli ile benzer bir tasarıma sahip olan Greyp G12H’deki belki de en önemli gelişme menzil. G12S modelinden 2 kat daha uzun bir mezile sahip olan elektrikli motosiklet, 3kWh’lık bataryası ile tam 240 km yol yapabiliyor. Günümüzde halen daha bu menzile ulaşamayan otomobillerin olduğunu düşünürsek bir elektrikli otomobil için hiç küçümsenemeyecek bir mesafe olduğunu belirtmeliyiz. Eğer İstanbul gibi bir şehirde yaşıyor ve iş yeriniz ile evinizin arası ortalama 45 km’lik bir mesafeye sahipse, Greyp G12H sayesinde (2,10 TL) bir ücretle evinizden işinize gidebilirsiniz.

Supernova farlara, parmak izi okuyucuyla çalışmaya başlayan bir sisteme ve birçok fonksiyona sahip bir ekrana sahip olan motosiklet, görüntüsüyle cross motosikletlerini aratmıyor. Son sürat bakımından kardeşi G12S modelinden daha yavaş olan G12H modeli maksimum 45 km sürat yapabiliyor. G12H’nin satış fiyatı ve satış tarihi konusunda henüz bir bilgi bulunmazken ondan daha hızlı ama daha kısa menzile sahip G12S modelinin 9 bin 800 dolara satıldığını hatırlatmamız gerek.