Şanghay Otomobil Fuarında, otomobillerin teknoloji ayağına dair çok yenilikler gördük.

Honda, en yeni hibrit modelini Şanghay Otomobil Fuarında tanıttı, Honda CR-V hybrid. Araçla ilgili pek bir bilgi paylaşılmamış olsa da en azından motoruyla alakalı bir bilgimiz var. Standart CR-V ‘lerden alışık olduğumuz turbo 1,5 litrelik motoru yerine 4 silindirli atmosferik 2 litrelik bir motor gelmiş. Ayrıca bu motora entegre edilmiş iki elektrik motoru ve lityum-iyon bataryaya sahip.

Aracın beygir gücü veya torkuyla alakalı herhangi bir bilgi yok. Ancak bazı iddialara göre CR-V, motorunu Accord Hybrid’den ödünç alacak. Accord, 212 bg güce sahip önden çekişli ve CVT şanzımana sahip bir modeldi. Eğer CR-V hybrid’de aynı güce sahip olursa, şu an ki en güçlü model olan 190 beygirlik turbo dizelden bile daha güçlü olacak.

Hibrit otomobillerin günden güne geliştiğini ve hayatımıza yerleştiğini görüyoruz. Aslında uzun yıllardır içimizde bulunan bu teknoloji, artık daha da fazla göz önünde. Bu sektörde rekabetin artması da bizlere daha kusursuz ve uygun teknoloji sağlıyor. Japonlara ise ilk günden beri bu konuda güveniyoruz. CR-V hibrit’i ülkemize bekliyoruz.