Hyundai yakın zamanda i30 N modelini gün yüzüne çıkardı ve şirketin yüksek performanslı otomobillerle geleceği görünüşe göre çok daha parlak.

Top Gear‘a konuşan eski BMW M müdürü Albert Biermann şirketin dört tekerden çekişli N modellerinin test aşamasında olduğunu doğruladı. Yönetici henüz böyle bir planın bulunmadığını söylese de dört tekerden çekişli versiyon Ford Focus RS ve Volkswagen GolfR’a karşı daha iyi bir rakip olabilir.

Dört çeker otomobil ihtimalinin az olmasını önemsemeyen Biermann “Araştırmalarımıza devam ediyoruz. Bünyemizdeki tüm teknolojiye sahibiz ve arabanın maliyeti makul tutulabilir.” dedi.

Biermann şu anda dört tekerlekten çekişin öncelikli olmadığını çünkü i30 N’in dört tekerlekten çekişi zorunlu kılacak güce sahip olmadığını ekledi. Hyundai gelecekte otomobillerine daha fazla güç katarsa o zaman dört tekerden çekiş ufukta görünür.

Dört tekerden çekişin yanı sıra Biermann ayrıca şirketin direksiyon arkasındaki kulakçıklar üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini ve eninde sonunda kulakçıkları otomobillerine yerleştireceklerini söyledi. Yönetici manuel şanzımanın da devam edeceğini çünkü manuellerin “hayatta kalması” gerektiğini belirtti.