510 bg’lik modifiyeli Aston Martin DB9 Cenvre’de görücüye çıktı.

Kahn’ın öcel bir DB9 Volante yaptığına dair bazı söylentiler vardı. Bugün o söylentiler gerçeğe dönüştü: Kahn Vengeance Volante.  Daha önceden gördüğümüz Vangeance Coupe gibi Volante de alüminyum ve kompozit VH platformuna dayanıyor.

Genişletilmiş C sütunları ve kanat, Vengeance’da ilk dikkat çeken özellikler. Ayrıca arka aydınlatmalarda ki düzenlemeler de göze batan bir diğer yenilik.  İç kısımda ise bol miktarda el yapımı özel siyah deri bulunuyor.

Belki de en önemli kısım olan performans bölümüne geldiğinizde ise sizleri standart bir DB9 Volante  karşılıyor. 510 bg gücün arka aksa aktarıldığı, 5,9 litrelik bir V12 karşılıyor sizleri. Araç bu kombinasyonla 0-100 hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlarken 180mph(289kmh) en yüksek hıza sahip. Convertible bir araç için bundan fazlasına ihtiyacınız olmaz da zaten.1345855_1aq2y7914Vengeance’nin convertible versiyonunu oluşturmak, aracın eşsiz yapısı nedeniyle bize bazı zorluklar çıkarttı” diyor Afzal Kahn, “Ancak bunların üstesinden gelebildik.”

Kahn sadece 5 adet Vengeance modeli üretecek, 3 adet coupe ve 2 adet Volante. Oldukça özel ve münhasır olmanın yanında oldukça da nadir. Fiyatı mı? Fiyatı başvuruda veriliyor. Bu nedenle, eğer bundan bir tane istiyorsanız, başvurunuzu yapın.